Jak wzmocnić organizm i zwiększyć siły witalne?

W codziennym biegu często zapominamy o swoim zdrowiu, po prostu o tym nie myślimy. I dopóki nic nam nie dolega to realizujemy swoje plany. Jednak z czasem organizm upomni się o swoje. To niekoniecznie musi być jakaś choroba, po prostu da nam odczuć, że brakuje mu mocy.

Wtedy zaczynamy odczuwać brak sił, ciągłą ospałość, brak skupienia i podły nastrój. Z czasem łapiemy jakieś przeziębienia, wysypki czy alergie, ale zanim to nastąpi i uda się wychwycić problem, można zareagować i szybko zmienić sytuację.

Koniecznie sprawdź recenzję Spirulin Plus! >>

Co zrobić, żeby organizm ruszył z miejsca? Trzeba o niego zwyczajnie zadbać. Kilka wskazówek, co należy zrobić:

Zmień organizację. Jeśli twój dzień jest bardzo napięty, żyjesz w ciągłym stresie, nie jadasz nieregularnie i w ogóle nie masz dla siebie czasu, to organizm w końcu tego nie wytrzymuje. To oczywiście nie jest łatwe, bo każdy ma dużo obowiązków, zarówno zawodowych, jak i domowych. Spróbuj tak zorganizować dzień, aby znaleźć czas dla wyłącznie siebie, bo właśnie ta odrobina zdrowego egoizmu jest ci potrzebna. Oderwij się czasem od obowiązków, odpocznij albo zrób coś, co lubisz. Wypad do kina czy na spacer również dodaje energii.

Przejdź na wartościową dietę. dietaJak wygląda twoje codzienne żywienie? Nie jesz niczego cały dzień, a kiedy wpadniesz wieczorem do domu pochłaniasz wszystko, co napotkasz? Zasuwasz biegiem, a kiedy poczujesz głód wjeżdżasz na stację benzynową po hot-doga, albo lecisz do najbliższej budki z kebabem? A po drodze jakiś baton i cola? No właśnie, a to poważne błędy żywieniowe. Nieregularnie, tłusto, kalorycznie i bez wartości.

Warto wieczorem przygotować sobie do pudełka jakąś pożywną sałatkę lub lekkostrawne danie, które na drugi dzień zjesz w czasie pracy i dostarczysz organizmowi energii. Nie będziesz kompulsywnie chwytać przypadkowych przekąsek i niezdrowych dań typu fast food. Pamiętaj, żeby odzyskać energię potrzebujesz wartościowego paliwa.

Kup suplement. W sytuacji, kiedy nasz organizm podupadnie, może się okazać, że sama zdrowa dieta nie wystarczy, bo nie przyswoimy z żywności wszystkich potrzebnych wartości odżywczych w krótkim czasie. Dlatego warto zażywać dodatkowo suplement, który zawiera kompleks witamin i minerałów.

spirulin plus

Oczyść organizm. Taki spadek energii życiowej i kondycji zdrowotnej przeważnie spowodowany jest zakwaszeniem. Kiepska dieta, brak ruchu, stres i przyjmowania tabletek przeciwbólowych sprawiają, że zakwaszają się nawet osoby zdrowe. Aby tą sytuację zmienić w krótkim czasie, konieczna jest oczywiście wspomniana dieta, ruch, ale także odpowiedni suplement. Jednymi ze skuteczniejszych są preparaty na bazie spiruliny, alg o szerokim działaniu prozdrowotnym, np. Spirulin Plus. Działa tu połączenie siruliny z mniszkiem lekarskim, pokrzywą, lucerną, zieloną herbatą i cynkiem. Ten skład sprawia, że drogi moczowe zostają pobudzone do działania, dzięki czemu usuwane są z organizmu substancje szkodliwe. Przyspiesza także metabolizm, co pozwala na sprawne wymiatanie zalegających w jelitach produktów procesu trawienia i zgubienie kilku zbędnych kilogramów. Do tego algi i reszta składników podnoszą naszą odporność i podkręcają energię. Tak oczyszczony i jednocześnie dożywiony organizm musi ruszyć z miejsca.

Rusz się! Nic tak nie dodaje energii jak odrobina ruchu. Krew krąży szybciej, organizm się dotlenia i wracają siły witalne. Dopasuj rodzaj ruchu do swoich upodobań oraz możliwości ruchowych i zdrowotnych. To nie muszą być ciężkie treningi, czasem wystarczy energiczny marsz po parku lub spacer. Ważne, aby nie tkwić ciągle w pozycji siedzącej.

No votes yet.
Please wait...

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *